• Materac HAPPY SLEEP MEMORY

Materac piankowy HAPPY SLEEP MEMORY

szerokość
990.00
szt. Do przechowalni
Ilość w opakowaniu 1 szt.
Wysyłka w ciągu 10 dni

Zamówienie telefoniczne: +48 785 922 720

Zostaw telefon

 

Materac HAPPY SLEEP  MEMORY 

 

Specyfikacja :

Dwustronny materac piankowy TERMOPLASTYCZNY w pokrowcu z tkaniny TENCEL ( prod. TEMPUR Dania,) 

Pokrowiec posiada oryginalny design ( proj. Katarzyna Jasyk ) 

Rączka ze skóry naturalnej.

Skład : Pianka termoplastyczna 5 cm , Pianka HR 10 , tkanina materacowa TENCEL (absorbująca wilgoć)

Opis:

 PIANKA TERMOPLASTYCZNA ( MEMORY)  

Należy do najważniejszych wynalazków w XX wieku w dziedzinie produkcji materaców.

Pianka termoplastyczna została opracowana  w latach 70 -tych  przez amerykańskich badaczy NASA jako rozwiązanie zapewniające maksymalny komfort astronautom przebywającym w przestrzeni kosmicznej. Jej największą zaletą jest to, że dostosowuje się do ciała użytkownika reagując na jego temperaturę. Materiał przyjemnie otula, dając jednocześnie bardzo dobre podparcie układu szkieletowego. Kręgosłup, bez względu na obraną pozycję, zachowuje naturalne krzywizny.

Pozostałe właściwości :

1)    Wysoka elastyczność  punktowa ( materac  nie pozwala na przenoszenie drgań wynikających z ruchów jednej osoby na stronę partnera. Użytkownicy nie budzą się, więc wzajemnie.

2)    Niepowtarzalne właściwości przeciwodleżynowe i ortopedyczne ( szczególnie zalecana dla dla osób zmuszonych do długotrwałego przebywania w łóżku, na przykład seniorów czy rekonwalescentów)

3)    Dobry wpływ na krążenie (dostosowuje się do kształtu ciała, nie pozwala na nadmierny ucisk, nawet w cięższych partiach)W połączeniu z porowatą strukturą pianki, bardzo korzystnie wpływa to na zachowanie prawidłowego krążenia krwi. Materac termoplastyczny będzie, więc świetnym rozwiązaniem dla osób cierpiących z powodu kłopotów ze strony układu krążeniowego.

4)   Łagodzi bule przy zapaleniu stawów (w miejscach zmienionych chorobowo zwiększona jest temperatura ciała, przez co powierzchnia mocnej się odkształca. Ucisk jest słabszy, a co za tym idzie, ból się zmniejsza.

5)    Materiał jest w pełni hipoalergiczny. Co więcej, struktura pianki nie pozwala na gromadzenie się wewnątrz posłania kurzu (który sam jest alergenem) i zanieczyszczeń organicznych, które mogą stanowić środowisko do rozwoju chorobotwórczych żyjątek: bakterii, roztoczy, pleśni czy grzybów.

6)  Materace te nie wchłaniają kurzu i zanieczyszczeń organicznych, na przykład martwego naskórka, nie tworzy się, więc środowisko do rozwoju szkodliwych żyjątek, takich jak roztocza. Doskonała cyrkulacja powietrza i odprowadzanie wilgoci chronią przed pleśnią, grzybami i bakteriami

7)  Materac termoelastyczny zapewnia komfort i zdrowy sen kobietom ciężarnym i w czasie połogu. Co jest niezwykle istotne, dla organizmu w tym niezwykłym, ale niezwykle męczącym okresie życia.

8)   PIANKA HR (  High Resiliense Foam)

Pianka wysoko elastyczna ( HR)  jest jednym z najlepszych  surowców używanych do produkcji materacy. Po naciśnięciu  pianka wraca do pierwotnego kształtu .Surowiec ten wykorzystywany jest zarówno, jako wkład, jak i warstwa komfortu.

Materiał syntetyczny, jakim jest pianka wysoko elastyczna, nie stanowi pożywki dla chorobotwórczych mikroorganizmów.  Nie wchłaniają kurzu i zanieczyszczeń organicznych, na przykład martwego naskórka, nie tworzy się, więc środowisko do rozwoju szkodliwych żyjątek, takich jak roztocza. Doskonała cyrkulacja powietrza i odprowadzanie wilgoci chronią przed pleśnią, grzybami i bakteriami.

 Materiał ten charakteryzuje się wysoką elastycznością punktową. Cecha ta gwarantuje idealne dostosowanie się powierzchni materaca do ciała. Kręgosłup, bez względu na obraną pozycję, zachowuje naturalne krzywizny, więc mięśnie grzbietowe mogą odpocząć. Materac ugina się tylko w miejscu nacisku, ruch nie przenosi się po powierzchni posłania.

Pianka HR  gwarantuje dobrą cyrkulację powietrza.

 POKROWIEC z tkaniny TENCEL

Pokrowiec  wykonany z tkaniny materacowej TENCEL  ( producent duńska firma TEMOPUR)

Jego cecha charakterystyczna a jest to ,ze absorbuje nadmiar wilgoci i uwalnia ja do atmosfery .Jest gładki i niezwykle miły w dotyku. W doskonały sposób łączy zalety innych włókien – jest delikatny jak jedwab, wytrzymały jak poliester, chłonny jak len, ciepły jak wełna i bardziej chłonny od bawełny ( nawet o 50%) Posiada również doskonałe właściwości  chłodzące latem,  przez co zapewnia skórze optymalny klimat.

Tencel w naturalny sposób zapobiega rozwojowi bakterii i drobnoustrojów. Jest idealny dla alergików i osób z wrażliwą skórą.

Włókno TENCEL jest czyste, wolne od chemikaliów i nie podrażnia skóry .Dzięki temu ta oddycha i ma zdrowy wygląd. TENCEL jest w 100 % naturalny ( pochodzi z celulozy drzewnej )a w jego produkcji nie wykorzystuje się żadnych substancji żrących ani toksycznych .Końcowy produkt jest w 100 % biodegradowalny.

Materiał posiada certyfikat OEKO-TEX standard 100 Klasy I

Skład – 37% TENCEL , 63 % Poliester

Gramatura  450 g/m2

Pokrowiec zdejmowany, na zamek błyskawiczny. Pokrowiec można prac w temperaturze 30 stopni.

 

Rozmiary materaca 

80x 200

90x200

100x200

120x200

140x 200

Grubość 15 cm